Karamollaoğlu’ndan Erdoğan’a: Peygamber Efendimizi anlatmak kolay, yazlık-kışlık saraylardan vazgeçmek zordur!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Saadet Partisi’nin 8.Olağan Kongresi’nde konuşan Temel Karamollaoğlu, isim vermeden Erdoğan’a gönderme yaptı: Hasır üzerinde yatan Peygamber Efendimizi anlatmak kolay, yazlık-kışlık saraylardan vazgeçmek zordur! Hz. Ömer’i anlatmak kolay, Hz. Ömer’in adaletini uygulamak zordur!

Saadet Partisi 8. Olağan Büyük Kongresi, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde başladı. Genel Lider Temel Karamollaoğlu, “Kararlıyız, Milletin İktidarında Saadet Var” sloganıyla yapılan kongrede net iletiler verdi. Konuşmasına Adnan Yücel’in şiiriyle başlayan Karamollaoğlu, şunları söyledi:

SARAYLAR, SALTANATLAR ÇÖKER

– Zulme boyun eğmeyenler, beğenilen geldiniz! Haktan diğerinin karşısında eğilmeyenler, beğenilen geldiniz! Ne pula ne de kula asla minnet etmeyenler, güzel geldiniz! Yalnız hakkı söyleyenler ve yalnız hakikatin peşinden gidenler, güzel geldiniz! Saraylar saltanatlar çöker. Kan susar bir gün, Zulüm biter! Menekşeler de açılır üstümüzde. Leylaklar da güler. Bugünlerden geriye; bir yarına gidenler kalır, bir de yarınlar için direnenler… Yarınlar için direnenler güzel geldiniz! Yolundan ve kelamından dönmeyenler, beğenilen geldiniz!

GÖMLEĞİN BİRİNCİ DÜĞMESİ ADALETTİR

– Biliyorum insanımızın önceliği iktisat, zira kanayan derin bir yara. Fakat bilinmelidir ki; başka her şey sonuç, adaletsizlik ve hukuksuzluk sebeptir! Devlet idaresinde ve kamusal hayatta gömleğin birinci düğmesi adalettir, hukuktur! Adalet açığını kapatmadan; cari açığı, bütçe açığını ve dış ticaret açığını kapatmak mümkün olmaz!

İHALELER YOLSUZLUK YAPMAK İÇİN YAPILIYOR

– Artık ihalelerde yolsuzluk yapılıyor diyemiyoruz, adeta yolsuzluk yapmak için ihaleler yapılıyor. Yanlış yatırımlarla var olan paralarımız, kaynaklarımız da betona gömüldü, geleceğimiz dahi ipotek altına alındı!

– Evet yollarımız, yüksek binalarımız, köprülerimiz, ihtişamlı devlet binalarımız, saraylarımız var. Mühendislerimiz motokuryelik, ataması yapılmayan öğretmenlerimiz harika marketlerde kasiyerlik, İBF mezunu milyonlar ise AVM’lerde tezgahtarlık yapıyor.

20 YILDIR YA SEYRETTİ, YA FİGÜRAN

– Büyük Ortadoğu Projesi adım adım uygulanıyor. Birileri ise ‘normalleşmek’ için sıraya girmiş! Uzunlukla, posla, sembolik fotoğraflar ve kürsülerden atılan süslü nutuklarla içeride bir algı oluşturuluyor. Lakin dışarda durum tam tersi… Bugün öbür problemlerde ‘diplomasi kahramanı’ ilan edilenler ise; 20 yıldır tüm bu olup bitenleri ya seyretmiş ya da figüran olarak rol almış!

SÖZDE ALİMLER, KELAMDA İSLAMCI İKTİDAR

– Ahlaki kıymetlerimiz ayaklar altına alınmış. Palavra, iftira, hakaret, kibir, şatafat. Gündelik hadiseler haline gelmiş. İsraf, yolsuzluk ve rüşvet kanıksanmış. ‘Hırsızsa benim hırsızım, çalıyor lakin çalışıyor’ cümleleri kurulur hale gelmiş.

– Ve kelamda alimler, kelamda aydınlar da buna cevaz verir hale gelmiş! İşte bu türlü böyle ahlaki çıpamız kaybedildi! Bütün bunlar ne vakit olmuş? Kelamda İslamcı 20 yıllık bir iktidar döneminde! Artık kalkmış bir de referandumdan, aileden, kazanımlardan bahsediyorlar!

ÖZGÜRLÜKLER REFERANDUM KONUSU YAPILAMAZ

– Her gün bir diğer bayan cinayeti işleniyor. Şiddet, cinayet ve intiharlar almış başını gitmiş, ne konuşuyorsunuz siz ya! Temel hak ve özgürlükler, ne vakitten beridir ve hangi mantıkla referandum konusu yapılıyor? Ulusal ve manevi kıymetlerimizi nasıl bu kadar hoyratça siyasete gereç Yapabiliyorsunuz?

O PERİYOT KAPANDI ARTIK

– Neleri kaybettirdiniz bu ülkeye ve bu millete, evvel onların hesabını bir verin! Toplumu kutuplaştırarak, muhalefeti de mayınlarını kendinizin döşediği mayınlı topraklarda siyaset yapmaya zorlayarak ayakta kalmaya çalışıyorsunuz. Lakin bilin ki; o devir kapandı artık!

YAZLIK-KIŞLIK SARAYDAN VAZGEÇMEK ZORDUR

– Hasır üzerinde yatan Peygamber Efendimizi anlatmak kolay, yazlık-kışlık saraylardan vazgeçmek zordur! Hz. Ömer’i anlatmak kolay, Hz. Ömer’in adaletini uygulamak zordur! ‘Erbakan Hocanın kemiklerini sızlatıyorsunuz’ diye edebiyat yapmak kolay, Erbakan Hocamızın davasından bir milim sapmadan izini takip etmek zordur! Bizler, tarlamızı yağmur yağan yere götürenlerden olmadık.

13. CUMHURBAŞKANINI MASA BELİRLEYECEK

– Ortak sorumluluklarımızı kuşanarak bir yola çıktık, bir masa etrafında bir ortaya geldik. Allah’ın müsaadesiyle bu masa; Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanını belirleyecek, parlamento aritmetiğinde de çoğunluğu elde ederek, ülkemizin sorunlarına süratli ve kalıcı tahliller üretecektir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Karamollaoğlu’ndan Erdoğan’a: Peygamber Efendimizi anlatmak kolay, yazlık-kışlık saraylardan vazgeçmek zordur!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

NeHabers Uygulamasını Yükleyin

Giriş Yap

Kıbrıs ve Türkiye'nin Tarafsız Haber Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin