Sektörünün Yenilikçi Firması: Protan Turkey

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sektörünün Yenilikçi Firması: Protan Turkey

 

Membran çeşitli nedenlerle suyla temas halindeki yüzeylerin alt ve üst bölümlerine suyun geçmesini önlemek için kullanılan bir yalıtım malzemesidir. Yapıların suyla teması olan bölgelerde herhangi bir su çekme ya da deformasyon durumunu önleyecek su yalıtım çalışmalarının yapılması için membran kullanılır. Su izolasyon çalışmalarında kullanılmak üzere farklı özelliklere sahip olarak üretilen membran ürünleri hemen her inşaatta kullanılır. Membran ürünlerinin görevi yapılarda hem içeri hem dışarı su geçişini önlemektir.

 

Su yalıtım yapılarak beton, çelik blok, inşaat teli ve tuğla gibi yapılar açısından çok önemli malzemeler nemden uzak tutulur. Ayrıca malzemelerin kondisyonunu koruması sağlanır. Elbette su izolasyon çalışmalarından optimum fayda elde etmek için kaliteli membran ürünleri kullanılmalıdır. Yapıların uzun süreler boyu sağlıklı ve konforlu bir şekilde kullanılabilmesi için en etkili çözüm su izolasyon çalışmalarında Protan Turkey tarafından üretilen membran ürünlerinin kullanılmasıdır.

 

Yapıların alt kısımlarından su almasını önlemek için yapının temeline uygun membran ürünleri kullanılarak temel yalıtım yapılmalıdır. Yapıların su alabileceği noktalardan bir diğeri yapıların dış cephe duvarlarıdır. Bu bölgelere membran kullanılarak su yalıtım uygulamaları yapılması yapıların dış cephe duvarlarından su almasını önleyen etkili bir yöntem olabilir.  Ayrıca yapıların su almaya müsait diğer bölgeleri olan üst kısımlarda gerekli korumanın sağlanması için çatı yalıtım uygulamalarına başvurulabilir.

 

Islak hacimli bölgelerin yanı sıra havuzlarda yer alan suyun en etkili şekilde muhafaza edilebilmesi için membran ürünleri kullanmak pratik, konforlu ve güvenli bir çözüm olma özelliğine sahiptir. Diğer yandan su izolasyon uygulamalarının performansının beklentileri karşılaması için membran seçimi titizlikle yapılmalıdır. Membran seçimi sırasında dikkat edilecek konuların başında membranın kullanılacağı alan, kullanım amacı ve yapının bulunduğu bölgedeki iklim koşulları gelir.

 

Su yalıtım uygulaması kapsamında TSE belgeli ve kalite belgeli membran ürünleri kullanılmalıdır. Kalitesiz ve kullanım alanına uygun olmayan membranlarla izolasyon çalışmaları yapılması halinde yalıtım uygulamalarından istenilen faydanın sağlanması mümkün değildir. Bunun sonucu ise zaman içinde yapıda ek masraflar ve bazı istenmeyen durumlar yaşanmasına neden olabilecek durumların ortaya çıkmasıdır.

 

Membran seçimi sırasında membranın soğukta bükülme özelliği, kalınlığı, sıcaklık dayanıklılığı başta olmak üzere çeşitli özellikler değerlendirilerek karar verilmelidir. Bu sayede doğru membran seçimi yapmak mümkündür.

 

PVC Membran Ürünleri Protan Turkey’de

 

Günümüzde en çok kullanılan membran çeşitlerinin başında PVC membran gelir. PVC membranın içeriğinde hiçbir kanserojen madde bulunmaz. Ayrıca insan sağlığına zarar vermesi de söz konusu değildir. PVC membran ürünleri uzun ömürlüdür ve olumsuz hava şartlarına dayanıklıdır. Sağlam bir plastik alaşım olan PVC membran ürünleri ortalama 40 yıllık uygulama geçmişine sahiptir.

 

PVC membranlar yüzey temizliği yapılmadan kaynaklanabilir. Kaynaklanma işlemi sırasında eriyen PVC membran ürünleri bağlantı yüzeyi boyunca katılaştığından düzgün ve belirgin bir form elde edilir. PVC membran bağlantı yerleri bu özellik sayesinde çok daha kolay ve hızlı bir şekilde kontrol edilebilir.

 

Protan Turkey uzmanlığı ve kalitesi ile üretilen PVC membran ürünlerinin 40 yıl faydalı ömür belgesi bulunur. PVC membranlar çatılarda sıcak-soğuk farklılıklarının yol açtığı ısısal hareketlenmelerden uzun süre etkilenmezler. Bu özellikleri sayesinde PVC membranları tüm hava şartlarında uygulamak mümkündür.

 

Binaların temelleri, otoparklar, içme suyu depoları, barajlar, arıtma tesisleri, çatılar, havuzlar, alt geçitler, teraslar, sulama kanalları, tüneller, metro istasyonları, tarımsal sulama amaçlı göletler, karayolu ve demiryolu tünellerinde etkili su yalıtım çalışmaları yapılması için PVC membran ürünleri kullanılabilir.

 

Çevreye duyarlı bir hizmet anlayışını temel alan Protan Turkey sektörünün öncü ismidir. En zorlu ortamlara uygun, esnek ve dayanıklı çözümler sunarak dünyaya yön veren çözümler üretir. PVC su yalıtım membranları üreticisi Protan Turkey her tür yapıda kullanıma uygundur. Protan Turkey sahip olduğu üstün hizmet anlayışı çerçevesinde çatıdan temele, yer altı yapılarından barajlara hatta kanaletlere kadar çok geniş bir kullanım alanı vardır. Bu kapsamda her tür iklim ve uygulama koşulu için son derece güvenilir ve tek kat uygulama çözümleri sunar. Her tür binanın uzun yıllar boyunca sağlıklı ve konforlu bir kullanım ömrüne sahip olması için siz de su yalıtım uygulamalarının ve doğru membran seçiminin önemini göz ardı etmeyin.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sektörünün Yenilikçi Firması: Protan Turkey

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

NeHabers Uygulamasını Yükleyin

Giriş Yap

Kıbrıs ve Türkiye'nin Tarafsız Haber Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin